Prawidłowa dieta

To co jemy ma bardzo ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz wygląd. Ćwiczenia fizyczne i prawidłowa dieta, to gwarantowany sukces i osiągnięcie sylwetki o jakiej marzysz. Siłownia Body-maniac, to miejsce dla każdego. Jeżeli chcesz poprawić swój wygląd i zawalczyć o lepsze samopoczucie, to koniecznie nas odwiedź.

prawidłowa dieta

Co to jest dieta?

Przyjęło się, że dieta kojarzy się wyłącznie z terapiami odchudzającymi. Nic bardziej błędnego! Pamiętaj, dieta to przede wszystkim sposób odżywiania, w skład której wchodzi co i ile jemy, oraz pijemy w ciągu dnia. Każdy z nas stosuje jakąś dietę – odpowiednią lub nie. Prawidłowa dieta powinna opierać się o zasady zdrowego żywienia i wtedy nazywamy ją zbilansowaną.

Zbilansowana, prawidłowa dieta

Opiera się na równowadze pomiędzy dostarczanymi organizmowi składnikami – białkiem, węglowodanami, tłuszczami, błonnikiem, witaminami i pierwiastkami. Niedobór, nadmiar lub brak balansu między tymi składnikami powoduje, że chorujemy. Pamiętajmy też o aktywności fizycznej, czy to na siłowni, czy fitness-klubie. Przeciętny poziom witamin i minerałów w populacji ludzkiej jest niski, co wiąże się głównie z małą wchłanialnością tych substancji ze względu na zanieczyszczenia organizmu i spożywanie żywności wysoko przetworzonej.

Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta?

Powinna opierać się na różnorodności spożywanych produktów. Pokarmy muszą być jak najmniej przetworzone, oraz muszą dostarczać organizmowi odpowiednią ilość błonnika pokarmowego. Winno się spożywać dużą ilość warzyw, oraz odpowiednio nawadniać organizm. Pamiętajmy o ograniczeniu jedzenia produktów przesyconych tłuszczem zwierzęcym, bogatych w cukry proste, oraz nadmiernego spożycia soli. Należy pamiętać, że prawidłowa dieta wraz z ćwiczeniami na siłowni, czy aerobowymi, jest niezwykle ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Dieta a zdrowie

Prawidłowa dieta pozwala uniknąć wielu chorób, które niejednokrotnie rozwijają się przez wiele lat w organizmie, jako skutek spożywania zbyt dużej lub niewystarczającej ilości określonych składników pokarmowych. Prawidłowa dieta bywa również często podstawową metodą leczenia wielu chorób i dolegliwości. Źródłem pierwiastków są produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego i roślinnego oraz woda i sól kuchenna. Zawartość tych składników w ogromnej mierze zależy od źródła pochodzenia spożywanej przez Ciebie żywności, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na ich jakość, a co za tym idzie na rzeczywistą zawartość niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastków.

Siłownia Body-maniac zaprasza wszystkich, którzy chcieliby poprawić samopoczucie do konsultacji z naszym trenerem. Proponujemy treningi personalne oraz odpowiedni dobór diety. Mieścimy się w Poznaniu, na osiedlu Batorego 64.