Motywacja do ćwiczeń

Każdy kto kiedykolwiek ćwiczył na siłowni, wie jak ciężko czasem zmotywować się do ćwiczeń. Żeby nie zaprzepaścić ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w utrzymanie naszego ciała w dobrej kondycji, potrzebujemy motywacji. Każdy z nas potrzebuje czasami zachęty do dalszego działania i nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli Ty też masz nieraz chwile zwątpienia przyjdź do Body-maniaca, obecny na miejscu trener na pewno pomoże Ci w ćwiczeniach i skutecznie zachęci do dalszych aktywności fizycznych.

Motywacja do ćwiczeń

Co to jest motywacja?

To proces regulacji psychicznych, nadający energię zachowaniu człowieka i ukierunkowujący je. Może mieć ona charakter świadomy lub nieświadomy. Mówiąc potocznie motywacja, to stan gotowości podjęcia działań, mających dla danej osoby istotne znaczenie. Jest ona siłą do pokonywania trudności i realizacji nowych wyzwań. Motywacja może obejmować wiele aspektów życia, ale my skupimy się na motywacji do ćwiczeń na siłowni, fitnessie.

Motywacja do ćwiczeń

Chyba każda osoba aktywna fizycznie miała z tym problem. Brak motywacji pojawia się zazwyczaj po dłuższej przerwie w treningach na siłowni czy fitnessie. Najczęściej spowodowana jest chorobą lub kontuzją. Osoby, które zaczynają lub chcą zacząć swoją przygodę ze sportem, zazwyczaj zniechęcają się brakiem natychmiastowych rezultatów. Bardzo często uskarżają się również na zmęczenie, nadmiar obowiązków i zawrotne tempo życia, które nie pozwala im wygospodarować nawet 30 minut na trening. Siłownia Body-maniac pomoże Ci w motywacji do treningu i wyznaczymy nowe, osiągalne cele w kształtowaniu Twojej wymarzonej sylwetki. Niezależnie czy Twoim celem jest zwiększenie muskulatury, czy też zrzucanie nadmiaru tłuszczu – motywacja jest niezbędna, aby to osiągnąć. Jednak pierwsze zderzenie z rzeczywistością może nastąpić już podczas pierwszego dnia treningów.

Dlaczego motywacja do ćwiczeń jest ważna?

Praca nad własnym ciałem jest długą przeprawą, a efekty nie są widoczne z dnia na dzień, dlatego tak ważna jest dla nas motywacja. Nie ma jednego motywującego elementu, który zadziała na każdego. Jak wiele ludzi na świecie – tak wiele różnych motywacji może działać na różne osoby. W Body-maniac trener personalny pomoże Ci w każdym Twoim treningu, bo wie że motywacja do ćwiczeń jest bardzo ważna.