Lepsza kondycja fizyczna

Nasza siłownia Body-maniac to wiele propozycji i wiele sposobów doskonalenia ciała, umysłu, kształtowania sylwetki oraz doskonalenia kondycji fizycznej. Jeżeli szukacie odpowiedzi na pytania, czym jest kondycja fizyczna? Czy jest ona wrodzona? Czy można ją ukształtować trenując, to poniższy artykuł odpowie na Wasze pytania.

Lepsza kondycja fizyczna

Kondycja fizyczna i wytrzymałość

Za kondycję fizyczną tak naprawdę odpowiedzialna jest wytrzymałość, czyli zdolność do wykonywania danego wysiłku o określonej intensywności pomimo wstępnego zmęczenia. Niektóre nasze cechy genetyczne wpływają na to, czy mamy predyspozycje do takiej, czy innej wytrzymałości. Jednak jest co cecha, którą można poprawić i to w dość szybki sposób. Jaki? Na przykład trenując na siłowni, czy w fitness-klubie. W odróżnieniu od redukcji, czy budowania masy mięśniowej, efekty treningu mającego poprawić kondycję fizyczną, są praktycznie widoczne z dnia na dzień.

Rodzaje wytrzymałości

Po pierwsze, wyróżniamy wytrzymałość tlenową. Polega ona na wykonywaniu nisko i średnio intensywnych wysiłków,  przykładowo bieganie w fitness-klubie. Po drugie rozróżniamy też wytrzymałość beztlenową o średnio i mocno intensywnych wysiłkach, takich jak np. TABATA na siłowni. Nam tak naprawdę potrzebne są obie, tylko dzięki kształtowaniu wszystkich rodzajów intensywności osiągniemy dobrą kondycję. Dodatkowo powinniśmy dodać „wytrzymałość mięśniową”, dzięki czemu niestraszne nam będą także treningi siłowe i wzmacniające – koniec z trzęsącymi się nogami! Dopiero połączenie tych wszystkich aspektów stanowi KONDYCJĘ.

Na czym polega praca nad kondycją fizyczną?

Aby poprawić swoją wytrzymałość, musimy wiele razy doprowadzić do odpowiedniego poziomu zmęczenia. Dzięki temu w naszym organizmie wystąpi zjawisko superkompensacji, które objawi się zwiększoną wytrzymałością. Jeżeli zdecydujecie się nad nią popracować, to siłownia Body-maniac idealnie się do tego nadaje. Obecny na miejscu profesjonalny trener z pewnością dobierze dla Was odpowiednie ćwiczenia i odpowie na wszystkie pytania. Pamiętaj! Aktywność fizyczna to jedna z wielu rzeczy, które mają wpływ na Twoje zdrowie i lepsze samopoczucie. Nie ważne ile masz lat, każda kobieta i każdy mężczyzna bez względu na wiek może ćwiczyć na siłowni.